Zprávy

Dne 30. dubna  ve večerních hodinách povolal Pán našeho bratra otce Tita Hanuše OFM v 55. roce jeho řeholních slibů a v 50. roce kněžství ve věku 75 let. V totalitním období byl vězněn a pak po léta pečoval o formaci františkánského  řeholního dorostu v Čechách a na Moravě.  Přes podlomené zdraví v závěru života téměř až do  posledních dnů kněžsky působil, naposledy v Praze u Panny Marie Sněžné.

 

Setkání františkánské mládeže

Na dny 7.-15. srpna připravuje naše františkánská mládež Mezinárodní setkání  františkánské mládeže  ze zemí východní Evropy.  Uskuteční se v Hradci Králové a pozvání bylo posláno na Slovensko, do Polska, Maďarska, Ukrajiny, Lotyšska, Chorvatska a Slovinska. Celý devítidenní pobyt  bude účastníkům uhrazen ze sponzorského daru  ze zahraničí.

 

Na toto setkání jsou zváni také  všichni domácí mladí františkáni.

 

Přihlášky a případné dotazy zasílejte na adresu: František Žídek, Pouchovská 877, 503 41 Hradec Králové.

 

 

 

Pouť do Lidic

V neděli 13. června v 15 hod se koná v kapli nově otevřeného střediska OÁZA v Lidicích katolická mše sv. za oběti lidické tragédie z 10. června 1942 a za smíření mezi lidmi. Pěší pouť z Prahy do Lidic začíná v 8 hod od kostela (rotundy) sv. Maří Magdaleny v Praze 6 – Přední Kopanině. Autobus č. 312 ke kostelu (rotundě) sv. Maří Magdaleny vyjíždí v 7,30 hod. od stanice metra Dejvická (směr letiště).

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Františkánské setkání mládeže (3. FSM)

 

na Cvilíně u Krnova ve dnech  3. 7. až 7. 7.  Na programu budou: mše svaté, modlitba breviáře, adorace, svědectví, přednášky, setkání ve skupinách, koncerty křesťanských skupin.

 

 

Exercicie se svatým Františkem

(pro chlapce a muže, kteří hledají svou životní cestu, a také pro zájemce o náš řád) v termínu:  9. až 13. 8.  v Opavě.

 

Chceš-li se zúčastnit exercicií nebo setkání mládeže,  přihlas se do  15. 6. 1999 na adresu: o- Kryštof Skubiński, konvent minoritů, Masarykova 39, 746 01 Opava.

 

Přihlášeným zašleme podrobnější informace.

 

Bratři minorité.