Zprávy

Celostátní setkání Františkánské mládeže

 

19.-25. srpna 2002, Gruna

 

Gruna je vesnička asi 7 km od Moravské Třebové a v ní je bývalá fara (věkem již poněkud sešlá), a na té faře se chtějí setkat lidi z různých koutů naší republiky (mají tak 15-35 let), které nějak spojuje svatý František z Assisi. Pokud se k nim bude chtít někdo přidat, budou rádi. Již loni proběhlo podobné setkání v Rančířově u Jihlavy -vzpomínku na ně i aktuální nabídku akcí Františkánské mládeže je možné najít na internetových stránkách www.ofm.cz.

 

Předběžný program:

 

Po        během odpoledne příjezd účastníků, 1800 nešpory, pak táborák, při něm jídlo a seznamování se.

 

út        dopol. přednáška Lucie Cincialové SMFO: „Rozměr pouště v duch. životě Františka z Assisi“ + diskuse

 

            odpoledne volný prostor pro osobní modlitbu, odpočinek, rozhovory, procházku, …večerní program.

 

St         Den pouště I (téma: Modlitba v Bibli): rozjímání nad biblickými citáty pokud možno v přírodě, mlčení a samota, večer sdílení.

 

Čt        dopoledne přednáška Lucie Cincialové: „Pokání a radost - jak to jde dohromady?“ + diskuse,

 

odpoledne volný prostor, večerní program.

 

        Den pouště II (téma: Modlitba sv. Františka), večer sdílení.

 

So        dopoledne přednáška Regaláta Beneše OFM: „Františkánští mystici (Jacopone da Todi, Angela z Foligna)“ + diskuse, odpoledne volný prostor, večerní program.

Ne       ráno úklid,

 

dopoledne na mši do Moravské Třebové, oběd u bratří františkánů, po něm odjezd.

 

Celé setkání provází modlitba breviáře, denní slavení Eucharistie, každý večer hodinová adorace. „Večerní program“ připraví vždy jedno společenství Františkánské mládeže. Veškerý program je dobrovolný a je možné kdykoli přijet a odjet.

 

Spojení: z Moravské Třebové buď busem přímo (nejezdí často) nebo busem či vlakem do Linhartic a pak cca 3 km pěšky nebo zavolat Jiřímu na mobil a nechat se přivést autem.

 

S sebou: spacák a karimatku, 100 Kč na den, Bibli, breviář (pokud máš), hudební nástroje (pokud na ně umíš hrát), něco, čím bys mohl udělat radost druhým.

 

Vařit a nakupovat budeme společnými silami.

 

Kontakt: Jiří Pechar OFM, Komenského 17, 323 13 Plzeň; tel.: 019-752 11 23; mobil: 0605-53 13 74; email: jiri@ofm.cz.

 

Pouť do Vídně

pořádanou Smírným růžencovým hnutím k svátku jména Panny Marie, se koná v sobotu 7. září. Motto: „Potřebujeme my křesťané Marii?“ Pouti, které předsedá kard. Dr. Christoph Schönborn, se koná jako vždy ve Wiener Stadthalle. Odjezd autobusem z Prahy v sobotu asi v 8 hod., návrat v neděli 8. září asi ve 20 hod. Cestu a program ve Vídni (účast na pouti, nocleh ve 2-3 lůžkových pokojích se snídaní, prohlídku Vídně, pojištění a průvodce)  zajišťuje cestovní kancelář CK Palomino. Cena je 1380 Kč na osobu.

 

Závazné přihlášky pošlete co nejdříve na adresu: Eva Lacinová, Široká 1243/42, 251 01 Říčany.

 

 

Poslední etapy pěší cyrilometodějské poutě

Budou zahájeny 19.8. ve Žďáru nad Sázavou po setkání mládeže. Zakončení bude 24.8. ve 12 hod. mší sv. v bazilice na Velehradě.

 

S láskou a vděčností

vzpomenou sekulární františkáni 7. výročí úmrtí svého duchovního otce P. Aloise Moce OFM  při eucharistické oběti dne 17. 8. v 8 hod. v kostele Panny Marie Sněžné v Praze.

Pozor, změna!

Program Dne františkánské rodiny v Liberci 22. srpna začne mší sv. v kostele sv. Antonína z Padovy v Ruprechticích (ne před kostelem Panny Marie U obrázku, jak jsme uvedli v Poutníku č. 7).

 

V Poutníku č. 6

zaujala čtenáře především Řeč pro bratra Bonaventuru a jeho Chvály (máte pravdu, sestro Eliško z Teplic, o. Bonaventura zemřel 16. 4.; 22. 4. bylo rozloučení u P. Marie Sněžné), dále pak: S bl. Jolantou o výchově dětí, Na cestě se sv. Františkem a sestrou Klárou – transitus  sv. Františka, Tajemství vtělení a víra v Bohočlověka, Vzpomínky na Francii.