26.06.2013

Vzpomínka na bratra Česlava

Bratr Česlav Křížala OFM
ceslav odešel 28. května 2013 ve věku 85 let k svému Pánu. A jak je pro něj typické - zemřel během jedné z cest po místních bratrských společenstvích našeho SFŘ. 6. června byl pohřben do řádového hrobu v Moravské Třebové za účasti četného zástupu našich členů. Rozsah jeho neúnavné činnosti byla obdivuhodná - kolik místních bratrských společenství založil, vedl, vizitoval a poskytoval jakoukoliv pomoc, kolik našich sester a bratrů, zvláště nemocných, navštěvoval - snad není mezi námi, kdo by ho neznal. Ještě letos byl duchovním asistentem ustanoveným u sedmi místních bratrských společenství. A také málokterá akce SFŘ se konala bez jeho přítomnosti, jeho optimismus byl nakažlivý.
Pokud máte zajímavé fotografie, postřehy nebo vzpomínky na bratra Česlava, prosím zašlete je bratru Františku Tučkovi na adresu: Olešnice 165; PSČ 549 41 Červený Kostelec nebo e-mail: frtuc@seznam.cz. Možná, že se nám podaří připravit o něm publikaci.

Ať uchvátí, prosím, Pane
ohnivá a sladká moc Tvé lásky mou duši,
skrze všechno, co je zde pod nebem,
abych zemřel láskou k Tvé lásce,
jako Tys zemřel z lásky k mé lásce.
(z první stránky diáře bratra Česlava)

Fotografie jsou z Moravské Třebové, když zde v červnu 2012 procházeli účastníci Cyrilometodějské poutě z Levého Hradce na Velehrad.
P7140064.JPG

P7140081.JPG

P7140085.JPG